W świecie opanowanym poprzez laptopy oraz smartfony własna potrzeba zabawy u dzieci, zeszła na plan odleglejszy. O ile posługiwanie się tego rodzaju narzędziami pochodzi z konieczności dzisiejszych czasów, o tyle na ich niekorzyść świadczy fakt, iż przedkładane nad odmienne, standardowe metody zabawy, działają negatywnie na rozwój dzieci. Cierpi zdolność ręczna, co widać nie jedynie w notatnikach szkolnych, jednak też w pełnieniu codziennych czynności samoobsługowych.

Jak zacząć przygodę z modelarstwem?

Modelarstwo redukcyjne to dobre hobby. Nie ma chyba osoby, która nie zetknęłaby się z taką formą spędzania wolnego czasu. Czy to jako dziecko, czy już w dorosłym życiu, jeśli szukamy relaksującego zajęcia, które pozwoli na oderwanie się od biegającego świata. Nie ma chyba skuteczniejszego sposobu na poznanie historii, niż poprzez budowę typów samolotów czy samochodów pancernych. Każdy typ, nad którym działamy zradza czystą uwaga, chęć osiągnięcia ciekawostek historycznych na temat związany z modelem.

Czym kierować się przy doborze modelu do sklejania?

Zaczynając przygodę z modelarstwem należałoby pamiętać o paru elementach. Pierwszy model do sklejania z www.bee.pl nie winien być za trudny, aby nie zraził do tego zajęcia. Z tego względu lepiej nie dobierać także wyborów w wielkiej skali. Należałoby też zwrócić uwagę na jakość – źle zrobione elementy mogą powodować kłopoty, natomiast rezultat nie będzie zbyt atrakcyjny. Na początek odpowiednio jest dobrać model do sklejania, jaki uważamy za interesujący.

Sprawa skali w modelarstwie

Skala ma kluczowe znaczenie. Najlepsza na start (w wypadku samolotów oraz pojazdów wojskowych) to niezwykle popularna 1/72. Skala 1/72 znaczy ni mniej ni więcej, iż oryginalny samochód lub samolot został zminiaturyzowany 72 razy. Projekty w tejże skali nie są ogromne, co przemieszcza się na dość małą zawartość części. Dzięki niewielkim wymiarom można do ich malowania wykorzystywać tylko pędzli. Jeżeli chodzi o czas historyczny to w skali 1/72 odnajdziemy projekty odtwarzające samochody oraz maszyny latające od najdawniejszych do najaktualniejszych, natomiast choćby owe, jakie jeszcze nie zjechały z taśm przemysłowych. Jest w czym dobierać.

Ile kosztują modele do sklejania?


Ceny modeli do sklejania są niezwykle rozmaite. Wszystko tak właściwie zależy od tego, z jakiego produktu zestaw został zrobiony, jaka jest jego skala i stopień złożoności. Projekty dla początkujących to koszt prawie 50 zł. Do tego należy dodać koszt zakupu podstawowych urządzeń, farb, klejów i pozostałych potrzebnych elementów.